BMW 240i

Není to ani ///M, ale ani „obyčejná“ 2er. Je to takový kompromis, jenže kompromis mívá negativní konotaci, že je ochuzena o nějaké části.

Tady to však úplně neplatí. M240i byla ve verzi xDrive, čili všech 340 koní bylo přenášeno 8mi stupňovým automatem ZF na obě nápravy.

Pod kapotou se skrývá poctivý řadový šestiválec o obsahu 3 litrů a jednou turbínou. Při akceleraci to znamená malinkatou turbodíru, ale je tak malá, že se dá odpustit, už kvůli tomu, jak krásně vás při sešlápnutí plynu zatlačí do sedačky.

M240i je auto dvou tváří – v comfort modu, který není úplně pohodlný na rozbité silnici, je to milounké auto, které si však poměrně dlouho rozmýšlí, jestli se rozjede nebo ne. Za to v modu Sport najednou vše ožije a ztuhne , odezva plynu je okamžitá, ZF drží otáčky hezky vysoko a klasicky při každém přeřazení ve Sportu trochu kopne, ale je to jen na efekt – někomu to může vadit, mně se to líbí.

Navíc má decentní chraplák z výfuku.

Trochu mi chyběla lepší odezva z volantu, za to když jsem vybočovala z pruhu, hned na mě začal vibrovat, je však třeba říci, že volant se skvěle drží a posed je skvělý ve sportovních ergonomických sedačkách.

Auto jede výborně, je tak akorát velké, bohužel kvůli čtyřkolce o něco těžší, a když to člověk přežene, přichází understeer. Chtělo by to ji vyzkoušet na sněhu, určitě to bude skvělá zábava s tím dostatečným výkonem.

Jakožto daily bude na některé lidi poněkud tvrdší, ale myslím si, že se na to dá zvyknout. Moc jsme si jí užili a nechtělo se nám ji vracet. Za zapůjčení děkujeme BMW Stratos Auto s.r.o.

GALERIE

  • autor článku: Jessica Grmelová
  • autor fotek: Ondřej Haman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *